Nejdříve byl vydražen šicí stroj první novodobé Miss Československa Ivany Christové za neuvěřitelných 600 tisíc korun. Stroj vyhrála Christová jako jednu z hlavních cen za tehdejší triumf v soutěži.

Korunku jubilejní dvacáté Miss ČR pak vydražil bývalý prezident soutěže Miloš Zapletal za 1,2 miliónu korun. Na koupi korunky ovšem nebyl sám. Prozradil, že korunku koupil napůl s novým majitelem APK./2 podnikatelem Janem Moťovským.

Miloš Zapletal tančí s novou Miss ČR Zuzanou JandovouMiloš Zapletal tančí s novou Miss ČR Zuzanou Jandovou...foto: Právo/Michaela Říhová

Většina finalistek šla spát poměrně brzo, miss ne

Mnoho letošních finalistek se zdrželo na korunovačním plese jen sporadicky. Po ukončení dražby se několikrát objevily na parketu a poté začaly postupně mizet na pokoje. Některé z nich i se slzami v očích. Zklamání z neumístění bylo mnohdy silnější, než dokázaly dívky zvládnout.

... a později s Miss World 2006 Taťánou Kuchařovou... a později i s Miss World 2006 Taťánou Kuchařovoufoto: Právo/Michaela Říhová

Jestli ovšem někdo vydržel opravdu až do ranních hodin, byla to nová Miss ČR Zuzana Jandová. "Na tiskové konferenci jsem o sobě skoro nevěděla, ale pak se to nějak rozjelo a vydržela jsem až do rána. Bylo to super, ale teď jsem už vážně neuvěřitelně unavená," řekla Novinkám Jandová.