U moderátorského mikrofonu se vystřídají už tradičně dva páry – Míša Maurerová s Vojtou Kotkem a Marcela Augustová právě s Tomášem Hanákem. „Samozřejmě máme scénář, ale já si z každého vstupu pamatuji tak prvních deset slov. Dál už improvizuji a doufám, že se nějak dostanu k tomu, co jsem měl říct,“ prozradil herec. „A já se pak do toho musím trefit,“ dodala se smíchem jeho moderátorská partnerka.

Žluté kuře s červenobílým záchranným kruhem je symbolem sbírky, kterou společně organizují Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti.

Cílem jeho narozeninové party bude stejně jako v předchozích ročnících vybrat co nejvíc peněz pro ohrožené a znevýhodněné děti.

V programu se představí mnoho hvězd a exkluzivně vystoupí i osm profesionálních tanečníků z taneční soutěže StarDance. Všichni samozřejmě bez nároku na honorář.

Rosnička Alena Zárybnická a Marcela Augustová (vlevo), která jako jediná moderátorka spolupracuje s Kuřetem od jeho zrození. Foto: PRÁVO/Michaela Feuereislová

Za dobu existence sbírky se už podařilo vybrat 101 miliónů korun, které pomohly 133 tisícům dětí. I tentokrát jí bude věnován celodenní program, jímž nás provede, rovněž už tradičně, rosnička Alena Zárybnická.

Na konto sbírky můžete přispět i vy formou dárcovské textové zprávy DMS KURE na číslo 8777 nejen během Velikonoc, ale po celý rok. Stojí 30 korun, z nichž 27 dostane nadace.