„Říkám to chlapům odjakživa. Když se nacpou, tělo se zaměří na zpracování potravy a je po výkonnosti,“ prohlásil odborník na zdravou výživu, kterému vděčí za zdraví řada celebrit i obyčejných lidí.

Na otázku, zda přece jen občas nemusí s chutí na „českou klasiku“ bojovat, odpověděl: „U normální populace jsou na prvním místě chuťové pohárky. U mě je to ale mozek, takže na takové jídlo chuť prostě nemám.“

Václav Neckář je ve skvělé formě.Václav Neckář je ve skvělé formě.foto: Právo/Michaela Feuereislová

Ze svých dosavadních slavných klientů je Vítek nejpyšnější na herečku Jitku Asterovou a zpěváka Václava Neckáře, který se díky němu vrátil po mozkové příhodě nejen do života, ale také na jeviště. Proto ho také pozval na slavnostní křest jako jednoho z kmotrů.

Naproti tomu neukázněných klientů má prý mraky. „Je to krásný pocit, když dosáhneme dobrých výsledků. A že se mi někdo vymkne – s tím radši vždycky předem počítám.“

A jak svých malých zázraků Chaloupka dociluje? Na prvním místě je změna stravovacího systému, která dokáže pomoct i u tak obtížně léčitelných onemocnění, jako jsou třeba bércové vředy, roztroušená skleróza, některá zhoubná bujení, a dokonce i deprese. A pak cvičení „na míru“, nejméně dvakrát týdně.