Zatímco na Silvestra si lidé dávají řadu předsevzetí, v srpnovém čase takzvaných padajících hvězd zase houfem doufají ve splnění svých skrytých tužeb."Více peněz si skutečně přát nebudu. Na výplatnici bych měl více peněz, z čehož by se radovali tak akorát státní výběrčí daní," tvrdí čtyřicetiletý učitel z Brna. Jeho přáním je, aby stále nějaká přání měl.

"Na Silvestra jsem si dal předsevzetí upevnit svou věrnost ženě. Nyní si budu přát, aby manželka nepoznala pravdu," doufá jiný z pozorovatelů, který se pro záchranu manželství chystá v noci na středu nespat a zhlédnout aspoň sto padajících hvězd. "Říká se, že stokrát nic vola umoří," dodal. "Padat hvězdu jsem viděla před prázdninami. Přála jsem si, aby prázdniny byly delší. A to se mi díky těm odborářům asi splní. Teď si ale musím přát, ať má nová láska přežije i delší prázdniny," říká ustaraně třináctiletá školačka.

Senioři si často přejí lepší vládu

Pro mladé lidi je vůbec typické, že ve svých přáních myslí především na svůj citový život a na rodinu. Jiná přání budou muset plnit meteority seniorům. Ti většinou patří k rázným kritikům politické kultury v Česku. "Budu přát sobě i jiným, aby lidé, kteří nám vládnou, byli moudří," uvedl obyvatel jednoho z domovů pro přestárlé. "Já mám neskromné přání, totiž aby ti nahoře byli více skromní," uvedla jedna důchodkyně. Ne všichni jsou však atmosférou meteority zdobeného nebe nadšeni. "Když nějakou takovou hvězdu padat uvidím, budu si přát, aby na mne nespadla," uvedla manažerka středních let.