V nemocnici má zpěvák samostatný pokoj. K příčinám své hospitalizace se odmítl vyjádřit. V čase návštěvy novinářů se jen apaticky díval z okna. Po přítelkyni vzkázal, že promluví, až se dá do pořádku. Podle posledních informací měl zpěvák problémy s chůzí, když za poslední období přibral 40 kilogramů.

Müller začal mít v roce 2006 potíže s koleny a páteří. Kromě problémů se srdcem, kterého ho postihly na pařížském letišti, vyhledal také pomoc psychiatrů. Müller vedl velmi divoký život a užíval drogy.

V nedávném rozhovoru pro časopis Týždeň šestačtyřicetiletý Müller přiznal, že úplně ztratil energii, je unavený a smutný. "Chci jen přežít," uvedl.

Současně však potvrdil, že chce ve spolupráci s hercem Milanem Lasicou dokončit CD věnované hudebníkovi Jarovi Filipovi. Tento projekt by měl osobně představit v červenci na největším slovenském letním hudebním festivalu v Trenčíně.

Loni oznámil, že končí s hudební kariérou. Od té doby však odehrál několik koncertů ve Velké Británii a v New Yorku natočil improvizované živé album.