Jak Novinkám potvrdila mluvčí slovenské vlády Silvia Glendová, v průběhu pobytu Jiřího Paroubka na Slovensku není neplánované setkání se slovenským premiérem Robertem Ficem, s nímž má přátelské vztahy.

Fico byl svědkem na svatbě předsedy ČSSD a tlumočnice Petry, původem ze Slovenska.

Manželé navštívili husí hody

Paroubkovi si užívají nejen relaxační procedury, které zdejší lázeňský komplex nabízí, ale nevynechali ani známé slovenské husí hody. Podle informací slovenského deníku Nový čas a Nedělního Blesku si v místní pizzerii dali husí polévku, husí játra a pečenou husu s lokšemi, zelím a knedlíkem. K tomu si dali české pivo.

"Byly to opravdové hody, musela jsem si také dát malé pivo," citují zmíněná média Petru Paroubkovou, která se nijak netají tím, že maso může v jakémkoli podobě. Jinak Paroubkovi tráví čas korzováním na bardějovské kolonádě a popíjením vody z léčebních pramenů.

Paroubkovi původně tvrdili, že pojedou na chalupu ve Vraném nad Vltavou. Nakonec si to ve středu namířili letecky do Vídně, aby zmátli média.

Z Vídně pokračovali dál na východní Slovensko. Relaxační pobyt v Bardějovských lázních vyjde na osobu v průměru na deset tisíc českých korun.