Postiženým je Jack Whittaker, který v americké vánoční loterii loni vyhrál 314,9 miliónů dolarů. Protože si tehdy místo splátek zvolil okamžitou výplatu hotovosti, zinkasoval najednou 113 miliónů dolarů. Z této částky věnoval tři milióny na církevní charitativní činnost a pro její naplňování založil nadaci s vlastním jménem.

Mravokárci se pošklebují

Po loupeži Whittaker prohlásil, že to aktivity nadace nijak neovlivní. Případným mravokárným poznámkám tisku týkajícím se jeho návštěvu stryptýzového podniku čelil již předem prohlášením, že je soukromou osobou, "normálním byznysmanem, který zažil vzestupy i pády". "Můj osobní život je jen mou věcí a za své činy se neomlouvám," zdůraznil.

Podle policie se zatím neznámý pachatel vloupal do Whittakerova vozu mezi druhou a pátou hodinou ranní. Zajímavé bylo, že v klubu, který zavíral ve tři ráno, zůstal až do pěti, kdy loupež objevil. Personál klubu to zdůvodnil tím, že měl dost vypito, a tak mu dovolili, aby zůstal i po zavírací době.

Peněz vozil vždy hodně

Ve voze měl multimilionář 245 tisíc dolarů v hotovosti a tři šeky po sto tisících dolarech. Bylo prý o něm dobře známo, že s sebou vozí dost peněz, protože často navštěvuje noční kluby a podobná zařízení a také hraje v hernách.