Zvítězila Kanaďanka filipínského původu Jessica Triskoová. Finále soutěže sledovala v přímém televizním přenosu zhruba miliarda diváků z nejrůznějších zemí.

Reprezentantky České Miss tak letos bodovaly již potřetí. Nejprve získala dvanácté místo na nejprestižnější světové soutěži krásy Miss Universe v Mexiku Česká Miss 2007 Lucie Hadašová a nedávno se mezi top 15 na soutěži Miss Intercontinental na Seychelských ostrovech dostala druhá vicemiss Lilian Sarah Fischerová.

V konkurenční Miss ČR se letos již umístila Veronika Pompeová v Miss International v první patnáctce a Kateřina Sokolová v těchto dnech podstupuje v Číně poslední přípravy před finále, které se bude konat koncem listopadu. Veronika Chmelířová na soutěž Miss Europe teprve pojede.

Filipíny si zamilovala

"Mám z toho velikou radost, že se mi podařilo navázat na úspěchy Lucie a Lili," řekla Čerešňáková, která na finálovém večeru účinkovala v originálních šatech návrhářky Marie Zelené.

"Organizátorům se také líbil dárek - film Jana Svěráka Ropáci, který jsem přivezla na Filipíny. Tu zemi jsem si zamilovala, zejména zdejší přátelské a stále usměvaví lidi, kteří soutěží hodně žili, dávali se s námi do řeči a společně s námi se fotografovali. Strávila jsem v této části Asie tři nezapomenutelné týdny, ale teď už těším domů," dodala první Česká vicemiss.