Ohledně výroby nových šatů se poprvé sešla úřadující Miss World s módní návrhářkou Hanou Havelkovou před měsícem a půl. Na šatech pracovali tři lidé a teprve ve čtvrtek dopoledne se v nich mohla Taťána Kuchařová ukázat novinářům.

"Volba na černou barvu padla takřka ihned. V úvahu připadala zpočátku ještě modrá, ale že budou šaty tmavé, to bylo jasné již od počátku," řekla Novinkám Kuchařová.

V modelu z bílého saténu od Hany Havelkové Taťána Kuchařová před rokem přebírala a v elegantním černém modelu od té samé návrhářky bude korunku nyní předávat další vítězce. "Celek nových šatů připomíná křehké tvary kubistického porcelánu," uvedla Havelková.

:. Taťána Kuchařová jako požitkářka. Foto: PRÁVO/Michaela Říhová

K módní návrhářce chová Taťána Kuchařová hlubokou úctu. "Hanka je pro mne nejen oduševnělý a čistý člověk, ale také skvělá kreativní návrhářka, která umí vystihnout kouzlo ženy tak, aby se v jejích modelech cítila co nejlépe," uvedla úřadující Miss World.

"Finalistky mívají světlé šaty, tudíž volba na tmavé šaty padla i kvůli tomu, abych byla s novými soutěžícími v jistém kontrastu. Na výrobě šatů jsem se podílela častými konzultacemi a s výsledkem jsem zcela spokojená. Splňují přesně to, co od nich chci. Jsou elegantní a ženské zároveň," řekla pro Novinky Kuchařová.