"Nemyslete si, že je dobrý nápad natáčet si vlasy horkým železem nebo si depilovat nohy pemzou," radil Ovidius. Podle něj by muži neměli věnovat péči o svůj zevnějšek přílišnou pozornost a klidně se ženám pochlubit pořádným porostem v podpaží a kobercem na nohách.

Zvítězit mohou muži nad ženami jedině tehdy, pokud si dostatečně věří a sami sebe si představují jako nepřemožitelné. Ženám by pak měli posílat dopisy, v nichž se vyjadřují jednoduchým a nikoli květnatým jazykem. "Používejte každodenní jazyk, familiární a lichotivé výrazy, jako byste byli stále v její přítomnosti," píše Ovidius. Zároveň však muže varuje, aby v korespondenci nebyli příliš horliví.

"Nechcete vypadat jako zoufalci, že? Odepisujte po krátké pauze, to milence vždycky nažhaví," věřil Naso. Muže také podněcoval k tomu, aby byli kavalírští a vždy souhlasili s tím, co jejich milá říká. Rovněž zdůrazňoval, že je důležité osvojit si komplimenty při sexu. "Vždycky říkejte, co vás vzrušuje," radí Ovidius.

A nakonec je prý nejdůležitější výdrž. Tu musí mít muži tak silnou, jako měla Penélopa, když čekala na svého muže Odyssea.