Otázek ohledně nového ročníku bylo mnoho. Miloš Zapletal potvrdil, že výška není v soutěži omezujícím faktorem a vyjádřil se i k věkovým omezením, které jeho soutěž má. Přihlašovat se letos mohou jen dívky narozené v letech 1984-1990. "Věk je určen podmínkami mezinárodních soutěží, kam dívky delegujeme. Výraz miss se rovná slečna a starších slečen výrazně ubývá, neboť se dívky vdávají a mají děti," uvedl na chatu Zapletal.

Zajímavý byl také dotaz, jak pomáhají organizátoři některým dívkám z menších měst a vesnic překlenout rozdíl mezi jejich domovinou a Prahou. "V průběhu celé soutěže se postupujícím dívkám věnuje celý tým odborníků od psychologa, dietologa přes odborníky zabývající se etiketou, zdravotními problémy atd. Takže i dívky, které do té doby neměly zkušenosti, jak se pohybovat ve společnosti, je nabývají.

Celková vítězka dostane od organizátorů dle Zapletala milión korun a stylový kabriolet Mazda MX-5. Ceny jako pronájem zařízeného bytu v Praze či luxusní dovolená s Blue Stylem jsou samozřejmostí.

Předání žezla se blíží

Na otázku, zda si myslí, že existuje lepší reklama pro soutěž Miss ČR než nějaká porno aféra, odpověděl: "Jsem si vědom toho, že žijeme v době všeobecné bulvarizace a společnost stále zajímají jakékoliv aféry. Z uplynulého ročníku si vzpomínám na aféru ukradených korunek Miss ČR. Přestože je propagace významná, na podobné aféry se netěším a rozhodně je nevyhledáváme."

A jestli hodlá předat vládu nad Miss ČR někomu dalšímu? "Samozřejmě o tom uvažuji, o své možném nástupci již vím a zcela jistě mu tuto funkci v brzké době předám. Zda to bude v závěru 20. ročníku Miss ČR, nebo později zatím nevím, protože se dosud cítím disponován a tato práce mě nejen zavazuje, ale i baví. Vydržte, předání žezla prezidenta Miss ČR se blíží."