Správci vídeňské zoo v Schönbrunnu byli nešťastní z toho, že jejich medvídek koala se chová zcela asexuálně. A tak se obrátili o pomoc do zahraničí. Tam, kde selhala romantická hudba, koalí erotické filmy i afrodisiaka, nakonec pomohl on, pětiletý sexuální přeborník Chumbee, kterého si půjčili ze zoo v Edinburghu.

"Od té doby, co Chumbee dorazil, se nezastavil," konstatuje spokojeně manažer zoo Helmut Pechlaner. "V koalím výběhu teď probíhají sexuální orgie skoro nonstop a dokonce se k tomu začal přidávat i náš vlastní chovanec. Jsme přesvědčeni, že brzy uslyšíme ťapkání mnoha malých koalích tlapek."

Veterinářka Hanna Vielfraderová k tomu s údivem dodává: "Jsou prostě k nezastavení a na sex zapomínají jen tehdy, když se potřebují najíst nebo vyspat. Asi pomohlo i teplé počasí, ale pochybuji, že to našeho skotského hosta nějak ovlivňuje. Chumbee je prostě k nezadržení."

Zoo očekává narození malých koalů během příštího roku. Už se přihlásilo několik dalších zoologických zahrad, že by rády schopného Skota Chumbeeho pozvaly na návštěvu. On si dá určitě říct.