"Lovcem policajtů to skončilo. Od té doby točím jen na DVD a za vše může FBI," tvrdí herec. FBI vyčítá především to, že začala kauzu s vydíráním novinářů propírat na veřejnosti ještě dříve, než měla dostatek důkazů k tomu, že je ve všem namočené především soukromé očko Anthony Pellicano a nikoliv on.

"Pošpinili mé jméno, aniž měli dostatek důkazů, a nikdy se mi neomluvili," říká rozezleně Seagal. "Bylo mi zle, když jsem slyšel své jméno ve spojení s trestnými činy, o nichž vyšetřovatelé věděli, že jsem je nespáchal. Nedokážete si představit, co to udělalo s mým životem," dodal Seagal.

Pellicano nyní sedí ve věznici a čeká na soud. Obžaloba ho viní mimo jiné z nezákonných odposlechů telefonických rozhovorů. Seagal nyní chce, aby bylo spravedlnosti učiněno za dost a požaduje po FBI omluvu.

"Falešná obvinění FBI odstartovala tisíce článků, v nichž o mně novináři psali, že je terorizuji a že spolupracuji s mafií. Toho se zalekla i filmová studia a nezávislí producenti - a to mi zlikvidovalo kariéru," svěřil světu Seagal.