V Blatničce, malé obci se 450 obyvateli, se za poslední tři roky narodilo jedenáct chlapců. I první letošní novorozenec je opět mužského pohlaví a brzy k němu asi přibudou další.

"Přivést dítě na svět se u nás chystají ještě v lednu dvě další maminky. V obou případech to má být opět kluk. Děvčátko se nám tu naposledy narodilo v roce 1999," kroutí hlavou nad záznamy v úředních knihách pracovnice obecního úřadu Božena Chabičová.

Statistici žasnou

V úžasu zůstávají i statistici. "Samí kluci? To je hodně divné. V posledních letech se obecně rodí přibližně 51 kluků na 49 dívek. I když je Blatnička malý statistický vzorek, měly by i v ní tyto zákonitosti fungovat. Je to neuvěřitelná náhoda," diví se Soňa Vařeková ze zlínského pracoviště Českého statistického úřadu. "S takovým krajním případem jsem se ještě nesetkala," dodává.

Turistická atrakce

V Blatničce si tak nyní z legrace pohrávají s myšlenkou, že by z abnormální populační křivky mohli udělat turistické lákadlo. "Že bychom si tu zřídili hotel a nabízeli ho ke zplození potomka rodičům, kteří po klukovi marně touží? Dobrý nápad. Jestli ten vývoj bude pokračovat dál, rozhodně to zvážíme," dodala se smíchem Jarmila Hrušková.