A za všechno mohou nadšení "fotografové", kteří s gustem zaměřují telefonním hledáčkem zejména dámy opalující se "nahoře bez". Lze předpokládat, že většina žen ze středoevropské země by nad tím mávla rukou, kdyby se ale tyto obrázky neobjevovaly například na internetových stránkách s erotickým obsahem.

Na koupalištích v Klagenfurtu dokonce plavčíci absolvovali školení, jak mají zabránit focení nic netušících objektů. V takovém případě hříšníka okamžitě vykážou z koupaliště, případně to oznámí policii. Více pravomocí nemáme, přiznávají plavčíci.

Kamery i v převlékacích kabinách a saunách

V straně Svobodných (FPÖ) se už ozval návrh na úplný zákaz mobilních telefonů s fotografickou funkcí na veřejných koupalištích a saunách. Časopis News nedávno dokonce napsal, že miniaturní kamery byly nainstalovány i v některých převlékacích kabinkách, saunách či dokonce na veřejných toaletách. Obchod s takovými záběry prý zažívá boom jako nikdy předtím.

V případě vystavení fotek bez předchozího souhlasu se dotčená osoba může domáhat jejich odstranění, ale i náhrady škody od provozovatele anebo autora internetové stránky. Podle rakouské legislativy by totiž měl majitel na stránce zveřejnit své identifikační údaje.