V místě svého původu ji lidé milují a často konzumují. Má prý léčivé účinky na žaludek a také pomáhá proti horku v létě. Ale její pálivost při pojídání připomíná pro lidi nepřivyklé na její sílu vypití sklenice kyseliny či pozření hrsti střepů. Podle Guinnessovy knihy rekordů je to jednoznačně nejpálivější chilli paprička svého druhu.

Tato plodová zelenina obsahuje stejně jako ostatní chilli papričky látku kapsaicin. Její čistá forma má podle SHU 15 miliónů jednotek. Nová paprička dosáhla přibližně patnáctiny její síly, tedy asi miliónu jednotek. Indičtí pěstitelé tvrdí, že kdyby člověk nepřivyklý její obrovské pálivosti jednu snědl, neměl by šanci její pozření přežít. Tamější obyvatelé si v nich ale doslova libují.

Pálivost nejznámějších plodin a koření
produkt přibližná pálivost dle SHU
sladká paprika 0
paprička pimento 300
paprička jalapeňo 5 500
paprička serrano 14 000
cayenský pepř 40 000
tabasco 45 000
paprička habanero 225 000
paprička red savina habanero 500 000
paprička bhut jolokia 1 000 000
čistý kapsaicin 15 000 000

Zatím se o této odrůdě vědělo jen velmi málo. Indičtí farmáři ji ale hodlají začít vyvážet do světa. Zdejší čajovníkové plantáže totiž upadají a zemědělci se tak snaží najít novou plodinu, jíž by ve světě zaujali. Varování na obalu, že papričky mohou ohrozit konzumenta na životě zřejmě bude samozřejmostí.