"Za ty peníze by šla postavit okresní poliklinika," poznamenala k transakci mluvčí NASA Lynnette Madisonová. "Vyvinout vlastní vesmírnou toaletu by ale přišlo dráž," dodala podle serveru space.com.

Američané jsou již na ruskou toaletu zvyklí, protože je instalovaná v ruské části ISS. Kvůli stavu beztíže je kabinka vybavena upínacími popruhy, aby nedošlo k "nehodě". Zatímco exkrementy "splachuje" vzduch (přesněji vakuum) do kontejnerů, které při svých zásobovacích návštěvách likviduje nákladní loď Progres a jež při zpáteční cestě shoří v atmosféře, moč na ISS zůstává. Američané měli dosud pro "malou potřebu" osobní nálevky, jež se připojují k hadičce, odvádějící moč do sběrné nádrže odpadní vody. Ta se pak vynáší do nákladní lodi.

Ruský toaletní systém ovšem umožňuje využít moč k výrobě kyslíku: filtrační kolona produkuje dokonale čistou pitnou vodu, tu ovšem nikdo z posádek nechtěl pít. Proto ji využívá systém Elektron, který ji rozkládá na vodík (ten končí jako nevyužitý meziprodukt) a kyslík, jenž je vpouštěn do umělé atmosféry stanice.