Dvaatřicetiletý Beckham nabídku ihned přijal a na svou novou roli se nesmírně těší. "David je již součástí magisterských kurzů, které se zde učí. Funguje jako příklad vlivu atletů, takže doufám, že nám bude schopen posloužit v tomto semináři. Lidé, kteří nesledují fotbal, nedokáží ocenit, co tak globálně výrazná postava jako David Beckham může znamenat, zvláště teď během svého přechodného období v kariéře," tvrdí profesor Nicholas Cull, jenž je garantem kurzu zabývajícím se rolí sportu v diplomacii.

Bývalý kapitán anglické reprezentace si nikdy nedodělal maturitu a nikdy se nehlásil na žádnou univerzitu. S mluvením na veřejnosti má podle vlastních slov velké problémy. "Někdy opravdu nedokážu udělat ty mluvené věci dobře," prohlásil nedávno fotbalista.

Beckham svému sportu hodně věří a založil si dokonce v Los Angeles akademii, na níž se snaží přivést ke kopané mladé lidi. "Fotbal nebo kopaná je více než sport. Dává lidi dohromady v naději, což je to, co bych chtěl ostatním se svou akademií ukázat. Je to o fyzické dokonalosti, ale také o týmové práci, práci, která řeší problémy a o společných oslavách," věří David.