Nevypadaly totiž prý dostatečně "gladiátorsky". Jak uvádí londýnský deník The Evening Standard, producenti filmu Troja režírovaného na Maltě Wolfgangen Petersenem usoudili, že Pittovy nohy jsou příliš hubené, a tak nechali přetočit detailní záběry na ně.

Ve filmu s rozpočtem 110 miliónů dolarů budou hrát nohy silné "jako kmen stromu". Podle důvěryhodného zdroje měla lýtka působit podobným dojmem jako ve filmu Gladiátor s Russellem Crowem. "Brad je skvělej kluk, ale jeho nohy jsou při bližším pohledu opravdu příliš hubené," prohlásil hercův kamarád.

Sarah Dickinsonová z londýnské castingové agentury prohlásila: "Používání tělesných dublérů je při filmování docela běžné. Herci se těmto praktikám nijak nebrání. Je dokonce možné, že si Brad Pitt o dubléra řekl sám."

Povolání: tělesný dublér

O použití cizích nohou se hovořilo i v souvislosti s Julií Robertsovou, a to v době, kdy současnou hollywoodskou jedničku a vyhlášenou krasavici proslavila role ve filmu Pretty Woman. Herečka od té doby však v mnoha dalších filmech ukázala, že výstavní končetiny ona sama vlastní, a tak nemá nejmenší důvod nechat se v tomto směru zastupovat.

Shodou okolností právě zmíněná Julia prostřednictvím své téměř autobiografické role ve filmu Notting Hill o tělesných dublérech vypráví svému filmovému protějšku. Ten se podivuje a táže: "To chceš říci, že má někdo v pase v kolonce povolání napsáno ´zadek Mela Gibsona´?" Postava Robertsové mu na to odpovídá: "To ne, Mel si ho hraje sám, což je pochopitelné, když ho má tak hezký."