Protože se Stallone přiznal, nedostal maximální možnou pokutu 22 000 australských dolarů, ale jen 13 procent z ní, což činí 2975 dolarů. Musí však ještě zaplatit soudní výlohy, takže ho zatajené převážení hormonálních přípravků přes hranice přijde na skoro 13 000 australských dolarů (asi 230 tisíc korun).

V obžalovacím spisu je uvedeno, že Stallone v celním prohlášení zaškrtl "ne" u otázky, zda do Austrálie přiváží zakázané nebo omezením podléhající zboží, jako jsou léky, steroidy, střelné zbraně, výzbroj nebo nějaký druh zakázaných drog. [celá zpráva]

Později Stallone přiznal, že hormony převážel. Měl je předepsané od lékaře. To také řekl celníkům, kteří u něj zakázané látky objevili v únoru, kdy přijel do Austrálie propagovat snímek Rocky Balboa.

Stallone vyhazoval lékovky z okna

Uvedl, že zákon porušit nechtěl. Netušil, že převáží nedovolené  látky. "V mém zájmu nikdy nebylo porušovat zákony." Stalloneho zejména mrzelo, že aféra v únoru zastínila uvedení jeho nového filmu, místo na pokračování Rockyho se média soustředila na aféru s pašováním hormonálních přípravků. Zejména růstový hormon může být použit jako anabolikum.

Žalobce John Agius ale jeho vysvětlení a omluvy odmítl. Podle něj se hvězda snažila "zakrýt" skutečnost, že pašovala do země zakázané látky. Připomenul, že když přijela policie prohlédnout jeho hotelový pokoj, Stallone z okna vyhodil čtyři lahvičky s testosteronem.

Stallone si hormony pochvaluje

"Tento přípravek posiluje vaše tělo a vy se cítíte a vypadáte dobře," řekl Stallone celníkům a dodal: "Točit Ramba je tvrdá práce." Stallone jel do Austrálie propagovat Rockyho Balbou v době, kdy v Barmě natáčel další pokračování Ramba.

Svalnatí akční hrdinové jsou často podezříváni, že berou zakázané přípravky, zejména anabolické steroidy.