Zájemců o kurs se objevilo během několika dní mnoho, a tak si musí další nedočkaví psí páníčci počkat na vypsání nových termínů. Lekce pro zbabělé psy vede expertka přes chování zvířat Marianne Prutschová. "Stále více a více psů se bojí svého vlastního stínu a kurs je připraven tak, aby se po něm psi cítili daleko více sebejistí a v bezpečí," řekla Prutschová.

Lekce se odehrávají v Hannersdorfu ve spolkové zemi Hradsko, která je vyhlášená zejména vinařstvím. Prutschová se však brání tomu, že by její výcvik probouzel ve psech agresivitu. "Sebevědomí psi téměř nekoušou a je s nimi daleko větší zábava. Nervózní psi. kteří se leknou téměř všeho, daleko pravděpodobněji pokoušou svého majitele a jsou většinou daleko agresivnější, protože mají strach," prohlásila Prutschová.

Zvířecí psycholožka také přišla s poměrně překvapivým tvrzením, že některá psí plemena jsou od přírody více nervózní než jiná. Mezi nejnervóznější dle ní patří dobrmani, dalmatini a borderkólie. Nejvíce sebejistí jsou dle ní irští vlkodavové, sama ale připouští, že je to proto, že jsou jedním z největších psích plemen vůbec.