"V případě děvčat šlo o záchranu života, protože neměla vyvinutý trávící trakt. V případě kluků není potřeba pospíchat, protože mají dvě srdíčka, dobře vyvinuté plíce, dobrý krevní oběh, ale společná játra. Bude lepší když podstoupí operaci později," trvá na svém Siman.

Maminka siamských dvojčat Mária (24) své děti ještě neviděla. "Od druhého měsíce těhotenství jsem věděla, že budou srostlí. S manželem jsem se rozhodli, že si je necháme," říká rozhodně mladá maminka. Přiznává, že po počáteční radosti z toho, že budou mít dvojčata, je zasáhla zpráva o srůstu obou dětí nepřipravené.

"Byl to šok. Museli jsme se rozhodnout v průběhu několika dní. Bylo to velmi těžké rozhodování," dodala. Rodiče povzbudilo, když jim lékaři řekli, že děti jsou srostlé nikoliv hlavičkami, ale bříšky. "Vím, že budou muset podstoupit složitou operaci, ale chceme jim dát všechno. Děti jsem si moc přáli," zdůraznila.

Na Slovensku je to čtvrtý případ narození siamských dvojčat za posledních třicet let. Již zmíněná děvčata Andrejka a Lucka Tóthovy jsou po oddělení zcela v pořádku, žijí se svými rodiči v okresu Rožňava a už chodí do školy.