Teprve před několika dny Stevan Graovac mohl opustit "domeček" v koruně stromu, ve kterém se běžně skrývají malé děti. "Jsem šťastný, že to skončilo. Už jsem myslel, že na tom stromě budu žít po zbytek svého života. Ten domeček však jistě ničit nebudu, nechám ho tam, abych ho mohl ukázat svým dětem," řekl Graovac poté, co se mohl přestěhovat zpět do svého domu.

Muž kvůli svému srbskému původu opustil své bydliště v chorvatském městečku Smilcic nedaleko přístavu Zadar a odstěhoval se na deset let do USA. Po návratu do své domoviny ho však čekalo nepříjemné překvapení, v jeho domě žila rodina chorvatských uprchlíků, která v opuštěném domě našla nové útočiště. Jakékoliv pokusy o vyhnání "squatterů" byly marné, a tak se Graovac obrátil na úřady.

Úředníci souhlasili, že dle chorvatských zákonů by měl mít právo na vrácení domu, ale do té doby než pro ně bude nalezeno náhradní ubytování, tak bude muset žít někde jinde. Devětapadesátiletý muž si tak postavil domek v koruně stromu na zahradě svého domu, to mu rodina dovolila. Spal na slaměné matraci a dva roky žil z darů a peněz, které mu poskytovala tamější charita.

Chorvatská rodina se již odstěhovala do nového domu.