Jednačtyřicetiletá exmodelka a o rok starší indický byznysmen média začátkem ledna zmátli prohlášením, že se vezmou právě 3. března. Celkové náklady na svatbu se odhadují na dva milióny liber (v přepočtu zhruba osmdesát miliónů korun).

"Jen zhruba šest sedm lidí vědělo, že se berou 2. března. Liz chtěla, aby o jejich svatbě věděla jen hrstka nejbližších. Chtěli si užít svatební noc sami, bez zájmu médií a přátel. Oba byli v centru pozornosti bulváru, který se nyní pere o fotografie ze slavnosti, na které pár sňatek oslaví se svými přáteli," řekl zdroj blízký páru listu Daily Mirror. Fotografie zřejmě exkluzivně zprostředkuje magazín Hello!

Dnes se uskuteční druhý obřad, kterého se zúčastní pět družiček, deset mládenců, devět uvaděčů a pěvecký sbor. Liz vstoupí do kaple za zvuků Vivaldiho. Na následné oslavě o čtyřech chodech počítají také s konzumací dvou stovek lahví výběrového šampaňského a také mnoha litrů osvěžujícího bylinkového čaje.

Na dopravu budou dohlížet posílené policejní hlídky a již nyní jsou v okolí Winchcombu stovky fanoušků. O Elizabeth se stará čtyřčlenný tým kadeřnic, tři vizážisté a jeden garderobiér. Interiér zámečku z patnáctého století zdobí malby Rubense a Van Dycka.

Zítra novomanželé odletí do Bombaje, odkud pocestují do Rajastánu, kde se uskuteční indická část sňatku. Čeká je tradiční hinduistický obřad a zápolení v kriketu.