Waine řekl, že chlapcova životospráva je "krajně nebezpečná". Už po dvacátém roce věku by mohl onemocnět cukrovkou, kardiovaskulární chorobou a nemocemi nervového systému. Pediatr Michael Markiewicz se domnívá, že tím, jak rodina chlapce živí, ho pomalu zabíjí. Chlapec je často nemocný.

Sociální pracovníci chtějí s rodinou, která žije ve Wallsendu severně od Londýna, probrat možnosti, jak zlepšit Connorův životní styl. již delší dobu se jim ale nedaří setkat se s chlapcovou matkou Nicolou McKeownovou. Podle nejmenovaného zdravotnického pracovníka se matka několikrát nedostavila na sjednané schůzky s odborníky na výživu, se sociálními pracovníky a zdravotnicemi. Chlapci proto hrozí, že bude umístěn do náhradní péče.

Matka tvrdí, že syn krade a ukrývá jídlo a maří tím její snahu pomoci mu. Ve srovnání s vrstevníky jí až trojnásobné porce. "Kdybych mu nedala dost najíst při odpolední svačině, chodil by celý večer pro pamlsky," řekla McKeownová.

Connorův případ je v Británii, která se potýká s rostoucí obezitou populace, znám díky dokumentu, který o synovi matka umožnila natočit televizi ITV. Když mu bylo dva a půl roku, byl tak těžký, že ho už nedokázala unést. V pěti letech vážil skoro 60 kilogramů.