Děti z Iederwijské základní školy v nizozemském městě Someren staví rakev pro svou umírající učitelku a jednu ze zakladatelek školy Eri van den Biggelaarovou. Nejde o úplně běžnou školu. Cílem učitelů je rozvíjet děti všemi směry díky velmi osobnímu přístupu. Nechávají děti objevovat svět přirozeně, zjišťovat si informace různými způsoby a obecně jim věnují větší péči, než bývá běžné.

Nyní nadešla pro školu těžká situace. Jedna z klíčových osobností školy umírá a po dohodě se školou a rodiči dětí se hodlá vypořádat se svým odchodem zcela přirozeně, spolu s malými školáky. Teprve čtyřicetileté učitelce tak děti v době školní výuky postavily rakev, kterou navrhl designér a jeden z učitelů školy Eric van Dijk.

Může to být zvláštní pohled, ale uprostřed třídy jednoduše stojí rakev. Děti na ní pracují již týdny, informoval školní server. Skládá se z několika stovek kusů dřeva a dle posledních informací je již hotová.

Žákům prý výroba rakve nikterak nevadí, naopak. Pokud na ní zrovna nepracují, tak si hrají v jejím vnitřku a předstírají, že jsou v ponorce. Eri Van den Biggelaarová to jen sleduje a musí se tomu prý smát. Je ráda, že se s tím děti vyrovnávají tímto způsobem. Na stavbě rakve se podíleli i její vlastní potomci, kteří školu navštěvují.