"Mám pocit, že by se Michael měl stát muslimem, protože to pro něj bude velká ochrana před všemi těmi věcmi, kterým čelil. V islámu je síla a ochrana," vysvětlil dvaapadesátiletý Jermaine důvody, proč by jeho o čtyři roky mladší bratr měl přestoupit na muslimskou víru.

Jermaine, který trvale žije v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, prý také přiměl Michaela k odjezdu do Bahrajnu, kde pobýval poslední měsíce poté, co byl zbaven obvinění z pohlavního zneužívání dětí. "Já byl tím důvodem, proč tam odjel, protože jsem chtěl, aby se dostal z Ameriky a jel na nějaké klidné místo, kde se lidé modlí pětkrát denně." Na Blízkém východě ho prý také zásoboval množstvím náboženských knih. "Čte všechno a čte mnoho. Podle mě to bere velmi vážně," prozradil bratrovu současnou zálibu.

Jermaine Jackson islámu přičítá i to, že přečkal své nedávné působení v reality show Celebrity Big Brother. "Pokud bych neměl s sebou Alláha a modlící kobereček, nepřežil bych to," prozradil svůj trik na pobyt ve vile. Jen díky islámu prý zůstával klidný a soustředěný.