"Vyrůstal jsem jako patnáctiletý kluk ve čtvrti plné pouličních gangů, ale pod jejím vlivem se ze mě stal jiný člověk," vypráví v knize, která by měla vyjít v dubnu.

Douglas pokračuje: "Zůstanu jí navždy vděčný. Podle dnešních měřítek by ji zavřeli do vězení. Já jsem neměl pocit, že prováděla něco špatného. A dělala vůbec něco špatného?"

Evidentně nezapomenutelné zážitky mu připravila vysoká světlovlasá letuška z Německa s masochistickými sklony. Během divokých chvil začínala vykřikovat "Jsem nacistka!", což byla pobídka, aby jí dal výprask. A Kirk Douglas jí vyhověl.

Podle New York Postu nebyl ochoten přistoupit na cokoli. Narazil na krásnou a bohatou dívku, která mu nabízela, že může bydlet u ní a že ho její rodiče finančně zajistí, aby mohl v klidu vystudovat hereckou školu. A k tomu se mu nabízel kvalitní sex. "Hluboko v duši jsem si uvědomoval, že bych skončil jako bezcharakterní člověk. Poučení? Odmítl jsem ji," napsal.

Douglas vzpomíná také na historky svých kolegů ze showbusinessu. Jednou ve dvě v noci prý zabušila na dveře jeho hotelového pokoje Ava Gardnerová, tehdy manželka Franka Sinatry. "Frank a já jsme se pohádali," vzlykala, "Vytáhl pistoli. Hrozil, že spáchá sebevraždu." Douglas jí odpověděl. "Avo, manželé se často hádají... Frank tě miluje. Musíš se vrátit a dělat, jako by se nic nestalo."