Pětici bílých vlků kanadských dovezla zoo ve čtvrtek z Německa. "Jsou to štěňata, která pocházejí z loňského vrhu. V pátek byla puštěna do výběhu, v němž byl dříve umístěn jiný druh vlka. V neděli ráno opak chovatelé zjistili, že rozkousali pletivo a tři utekli," uvedla mluvčí.

O posledním uprchlíkovi jsou chovatelé přesvědčeni, že je dosud v areálu zoo. "Lidé se ho nemusejí obávat. Nemůže se jim nic stát. Vlček, který je veliký asi jako roční německý ovčák, není nebezpečný. Je spíše plachý a snaží se někde ukrýt," poznamenala Labská.

Pokud by někdo spatřil v zoo, či v jejím blízkém okolí posledního z trojice uprchlíků, žádají pracovníci zahrady, aby je informoval. "Může zavolat na telefonní čísla 585151601 nebo 585151608," dodala mluvčí.

Tuláckou duši projevila v minulosti v olomoucké zoo i některá jiná zvířata. Například loni v září tu utekl mravenečník čtyřprstý a tři dny byl nezvěstný. "K místu, kde byl nalezen, překonal vzdušnou čarou pět až šest kilometrů," uvedla Labská. Obdobným případům nelze podle ní zcela zabránit, ani přes přísná bezpečnostní opatření.