"Skutečně si ten kabát vzal. Poté, co si ho na sebe oblékl, nemohl se přestat na sebe obdivně dívat do zrcadla. Miluje červenou barvu, ale vysvětlil nám, že si ho nemůže koupit, protože se obává reakce ochránců zvířat," potvrdil jeden z prodavačů Harrods britskému listu Daily Express.

Jenže David vlastně nemyslel ani tak na trpící lišky jako na svou pověst. Nejenže se bál útoků PETY, do níž patří také Dennis Rodman, Pamela Andersonová či Stella McCartneyová, ale rovněž posměchu svých kolegů z týmu Real Madrid.

"Vtipkoval a tvrdil nám, že jeho spoluhráči z Realu Madrid nemají pro módu vůbec žádný smysl a mohli by si z něj pravděpodobně utahovat, kdyby se rozhodl v tom kabátku objevit," dodal prodavač.

Ani jeho manželka Victoria nechce mít s bojovníky za práva zvířat nic společného. Nedávno si sice kožešinu neodpustila, ale nakonec vyšlo najevo, že byla umělá. V jejím šatníku prý není jediná pravá kůže zvířete. Všechny modely od italského návrháře Roberta Cavalliho jsou prý umělé.

Členy PETA a zvláště svou kamarádku Stellu McCartneyovou nedávno rozzuřila Madonna, když se objevila v londýnských ulicích v kabátě z pravých činčil za pětatřicet tisíc liber. Trnem v oku všem ochráncům zvířat je pravidelně Jennifer Lopezová, jež nošení pravých kožešin veřejně podporuje.