Jak píše časopis Hello, Rowlingová by nejradši byla neviditelná, aby mohla dále inkognito psát po kavárnách, což je její nejoblíbenější styl práce. Být neustále středem pozornosti, je prý trochu "děsivé".

Fanoušky včera šokovala během autorského čtení ve slavné londýnské Royal Albert Hall, proměněné ve Školu čar a kouzel v Bradavicích, protože nevyloučila, že by se Harry nemusel dožít dospělosti. "Budete si muset počkat, abyste zjistili, zda se dožije dospělosti. Neříkám, že se ne, ale k této otázce nechci vůbec nic prozrazovat," řekla zděšeným čtyřem tisícům posluchačů spisovatelka.

Během rozhovoru se čtenáři dementovala Joanne K. Rowlingová nedávno publikovanou informaci, že je bohatší než britská královna. "Rozhodně nemám 280 miliónů liber (cca 12 miliard 40 miliónů korun)," řekla autorka.

Spisovatelka má z prvního manželství dceru Jessicu a letos v březnu se jí narodil syn David, jehož otcem je její druhý manžel lékař Neil Murray. Než se stala nejlépe prodávanou autorkou současnosti, žila Rowlingová na podpoře a podobný úspěch prý nečekala ani v těch nejdivočejších snech.