"Donedávna jsem na otázku, zda se mi zdá, že vstupuji do Harryho světa, odpovídala ´ne´. Potom jsem však měla epický sen, v němž jsem byla zároveň Harry i vyprávěč. Jako vypravěč jsem přesně věděla, že horcrux je ukryt v krbu, zatímco jako Harry jsem ho hledala všemožně jinde. Najednou mi skuteční číšníci a servírky v opravdové kavárně, kde jsem napsala značnou část sedmé knihy, začali připadat jako na chůdách, všichni jakoby pětimetroví. Asi bych měla omezit kofein...," popisuje své stavy autorka populární řady knih.

V materiálu, který se včera objevil na jejích internetových stránkách, se zmínila že si některé scény, které právě teď píše, připravovala přes deset let. Jaké budou, však nadále tají. Dříve však naznačila, že dvě klíčové postavy zahynou a mezi nimi by mohl být i Harry Potter, a tím vzbudila vlnu smutku a nespokojenosti.

Sedmý a tedy údajně poslední díl bude připraven do tisku nejdříve příští rok. Prvních šest knih vyšlo v celkovém nákladu přes 300 miliónů výtisků v 63 jazycích. Rowlingová se tak stala nejlépe vydělávající ženou Velké Británie.