Jak informoval zpravodajský server Ananova, Calvin Klein teď ve své společnosti dělá konzultanta tvůrcům a svůj vliv na design a obchodní strategii firmy sám označuje za velmi vágní.

Když Klein v prosinci prodal svůj módní dům výrobci pánských košil, firmě Phillips - Van Heusen, za 258 miliónů liber (cca 11 miliard 94 miliónů korun), podepsal smlouvu na devítileté působení ve společnosti coby konzultant kreativního oddělení. Po třech letech však tento závazek může zrušit.

Šedesátiletý Klein uvedl, že jeho závislost na drogách nemá nic společného s prodejem firmy či jeho změněnou úlohou v ní. V dubnu návrhář informoval, že se začne léčit. Dva týdny předtím totiž narušil v New Yorku basketbalový zápas Knicks, když vlezl na hřiště. "Tenhle problém mám už řadu let a nemá nic společného s žádnou ze zmíněných změn. Není to jiné, než to bylo před 15 lety. Je to stejný problém a řešení jsou také stejná. Musím na tom prostě začít pracovat," řekl Klein.

Společnost Calvin Klein byla tento týden módním deníkem Women´s Wear Daily jmenována za nejrozpoznatelnější oděvní značku na trhu.