Touto pověstnou "rukou zákona" se stal policista dopravní hlídky Klement Klementsen, který s pádícím sobíkem srovnal chod svého auta, chytil jej levačkou vystrčenou z okénka pevně za krk a postupně zabrzdil, čímž zvíře zastavil. Pak už bylo jednoduché dostat vyděšeného sobího puberťáka zpět k jeho stádu, napsala agentura AP.

Policejní hlídka byla řidiči upozorněna, že po zledovatělé silnici běhá zvíře a ohrožuje život svůj i lidí. Klementsen proto zapnul modré majáčky a vyrazil odstranit problém. Za chvíli sobíka uviděl a dohnal jej.

"Běžel poměrně rychle, dobrých 30 kilometrů za hodinu," vyprávěl pak policista. "Když jsem se ale dostal na jeho úroveň, řekl jsem si: bezva, ale nemám ponětí, co bych měl dělat dál," dodal muž zákona.

Nakonec prostě instinktivně otevřel okénko, vystrčil levačku a sobíka běžícího stále stejnou rychlostí podél auta chytil pevně za krk. Pak začal brzdit, až zastavil a zvíře s ním. Nakonec se dalo uklidnit a odvést.

Klementsen bere příhodu v žertu, zároveň je však na svůj výkon náležitě hrdý. "Myslím, že dosud žádný policista na světě nechytil soba z jedoucího auta jako já. Myslíte, že by to stálo za záznam do Guinnessovy knihy rekordů?" zeptal se novinářů.