Její mazlíček totiž přivedl na svět  prý hned šest mláďat. Tři koťata, která nepřežila porod a tři štěňátka, jež se mají čile k světu. Nad vrhem nevěřícně kroutil hlavou nejen Cassiin manžel Rogerio, ale zamotal hlavu také odborníkům, kteří nedovedou pochopit, jak se něco takového mohlo stát a hledají racionální vysvětlení.

Podle nich je křížení psů a koček zcela vyloučené, protože patří k odlišným živočišným druhům a jsou geneticky úplně rozdílní.

Malé "štěnátko", které se mělo kočce Mimi narodit. Foto: Reuters

"Přestože by ve vědě člověk neměl nikdy říkat nikdy," zdůrazňuje profesor Robin Dunbar, expert na evoluci z liverpoolské univerzity, "něco takového se mi zdá značně nepravděpodobné."

Český odborník je k události skeptický

"To je mezidruhové křížení, to je nesmysl. Možná tak osel - kůň, ale tohle, to opravdu ne," řekl Novinkám zástupce vedoucího katedry speciální zootechniky České zemědělské univerzity Roman Stupka.

Jasno by do celé záležitosti měly vnést krevní testy, jež hodlají provést experti z univerzity v Passo Fundo. Odborníci se zatím shodli na dvou možných verzích. Může jít o zmutovaná koťata, nebo se kočka, jež ztratila svá mláďata, mohla nepozorovaně ujmout psích sirotků, kteří přišli o vlastní mámu.

Kočka Mimi se svými "štěnátky". Foto: Reuters

Ani jedna z těchto možností se příliš nelíbí majitelce kočky Mimi, jež netrpělivě čeká na výsledky krevních zkoušek v přesvědčení, že se právě ona oprávněně pyšní jedinými exempláři kočkopsů, kteří jsou vůbec na světě.