Plavba na šanghajské řece Chuang-pchu plánovaná na 25. listopadu je určena pro muže, kteří se mohou prokázat kontem s minimálně dvěma miliony jüanů (asi 5,5 miliónu korun), uvedl organizátor akce Sü Tchien-li. Polovina zaregistrovaných podle něj nicméně doložila majetek mnohem větší, přesahující 25 miliónů dolarů (asi 546 miliónů korun).

"Bohatí muži jsou obvykle velmi zaneprázdněni a většinu žen, s nimiž se setkávají obchodně či v zaměstnání, považují za nevhodné pro své vztahy," vysvětluje Sü.

Jeden z registrovaných účastníků plavby Sun s tím souhlasí. "Na ulici vidím často krásné ženy, ale mnoho žen, s nimiž se osobně setkávám, takové nejsou. Pro mne je vzhled nejdůležitější," tvrdí.

Podle čínského tisku bylo pro plavbu vybráno 30 žen z více než tisícovky kandidátek. "Vyslali jsme na různá místa země poradce, kteří vedli rozhovory s uchazečkami, aby zjistili jejich kvality," sdělil majitel stránky.

Mezi kandidátkami se prý objevily i takové, které se samy mohou chlubit milionovým majetkem. "Ty hledají ještě bohatší a úspěšnější muže, než jsou ony samy," dodal Sü.