Hlavní obsah

Zaměstnavatelem roku 2011 je opět AGC Flat Glass Czech

Absolutní vítězství a titul Sodexo Zaměstnavatel roku 2011 získala v devátém ročníku stejnojmenné soutěže společnosti Fincentrum - stejně jako v loňském roce - společnost AGC Flat Glass Czech, člen skupiny AGC. Druhé místo udělila porota společnosti Novem Car Interior Design, na třetí příčce se umístila firma Mondi Štětí.

Zaměstnavatelem roku 2011 je opět AGC Flat Glass Czech

Devátý ročník respektovaného ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku přinesl výrazné zpřísnění metodiky hodnocení. 108 přihlášených zaměstnavatelů bylo podrobeno detailní analýze institutu Saratoga z mezinárodní poradenské sítě PwC, která je odborným garantem soutěže.

V rámci nové metodiky jsou přihlášené společnosti hodnoceny podle objektivních dat a ukazatelů. Mezi hodnocená kritéria se řadí například hodiny školení na jednoho pracovníka, míra fluktuace zaměstnanců, počet pracovních úrazů, náklady na odměňování zaměstnanců a jejich poměr vůči celkovým výnosům společnosti.

Vítězné firmy mají jedno společné. Musí mít klíčové ukazatele velmi vyvážené, to znamená dobře zaměstnance motivovat, rozvíjet, udržet jejich angažovanost, ale také přiměřenou míru fluktuace. A k tomu všemu zajistit dobrou produktivitu pro akcionáře. Kdo propadne v některém stěžejním parametru, nemá šanci dostat se mezi nejlepší.

V některých krajích vyhlášeno jen první místo

„Výrazné zpřísnění metodiky a hodnocení založené na tvrdých objektivních datech způsobilo, že v některých krajích České republiky mohlo být vyhlášeno pouze první místo. Ostatní přihlášení prostě neprošli náročnými kvalifikačními kritérii. Fakt, že společnost AGC Flat Glass Czech dokázala obhájit vítězství z loňského ročníku také po změně metodiky, dokazuje, že je opravdu tím správným Zaměstnavatelem roku,“ zhodnotil výsledky devátého ročníku za organizátora soutěže, společnost Fincentrum, předseda organizačního výboru Pavel Hulák.

Z regionálních kol soutěže Zaměstnavatel roku postoupilo také deset personalistů, které nominovali účastníci doprovodných akcí, a kteří se utkají na říjnové konferenci manažerů lidských zdrojů o titul HR Osobnost roku 2011.

Spráce mediálním partnerem

Novým mediálním partnerem soutěže se letos stal server Sprace.cz, který podporuje průběh vyhlašování i představení kandidátů nominovaných na cenu Osobnost HR 2011.

Výsledky soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku 2011


1. AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group
2. Novem Car Interior Design k.s.
3. Mondi Štětí a.s.
4. ArcelorMittal Ostrava a.s.
5. Závody skupiny Valeo (Rakovník, Žebrák, Humpolec)
6. Škoda Auto a.s.
7. ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
8. T-Mobile Czech Republic a.s.
9. DHL Information Services (Europe) s.r.o.
10. TRW Automotive Czech s.r.o.

Důvody spojení vysvětluje manažer Sprace.cz David Svatoš: „Spráce.cz za posledních několik měsíců ukázala, že je významným hráčem na trhu personálních serverů. Klientům i uchazečům nabízí způsoby, jak si najít lepší zaměstnání. Spojení se soutěží Zaměstnavatel roku je tak logickým vyústěním této posilující pozice.“

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků