Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Více než polovina lidí si pod stromeček přeje poukaz na vzdělávání, ukázal průzkum

Vzdělání hraje silnou roli v rozvoji kariéry, v dnešní konkurenční době představuje značnou hodnotu. Potvrzují to i výsledky průzkumu, které ukázaly, že více než polovina dotazovaných by v případě nehmotného dárku ocenila právě voucher na vzdělávání. Průzkum se realizoval mezi 532 respondenty přes online platformu Survio.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Více než polovina lidí si pod stromeček přeje poukaz na vzdělávání, ukázal průzkum

Nehmotné dárky pod vánočním stromem jsou stále více oblíbené. Respondenti by pod stromkem ocenili voucher na kurzy vzdělávání – jazykové či IT kurzy, kurzy sebevzdělání a osobního rozvoje, manažerská školení nebo nejrůznější workshopy.

Dárkem se může stát kupříkladu i MBA studium, které přispívá k rozvoji pracovní kariéry.

„V institutu CEMI poskytujeme jednoroční MBA studium, kde si studenti mohou vybírat ze sedmi MBA programů v češtině a dvou v angličtině. Probíhají online formou, a proto se hodí i pro velmi vytížené osoby, jimž by se za jiných okolností nepodařilo skloubit studium, profesi a osobní život,“ vysvětlil ředitel CEMI Štěpán Mika.

Výuka dle jeho slov reflektuje požadavky na aktuální manažerské znalosti a dovednosti českých a slovenských manažerů, spojuje teorii s praxí, umožňuje konzultovat své podnikatelské plány s odborníky, komunikovat s ostatními manažery a podnikateli či navazovat nové pracovní a osobní kontakty.

„Nyní, když je na pracovním trhu nedostatek schopných a spolehlivých pracovníků, si zaměstnavatelé lidí, kteří se chtějí vzdělávat a posouvat v oboru, váží. Většinou se jim snaží vyjít vstříc,“ doplnil Martin Novák, výkonný ředitel BIBS – vysoké školy, která profesní MBA programy rovněž nabízí.

Začít se studiem při zaměstnání bývá časově i finančně náročné. Pokud je zvyšování kvalifikace důležité pro konkrétní pracovní pozici, má zaměstnanec nárok na výhody v podobě placeného volna i odečtu daní. Musí se ale zavázat k úspěšnému plnění studijních záležitostí. [celá zpráva]

Motivace do dalšího roku

„Konec roku přináší nejen bilancování, ale též motivaci v tom, jak se zlepšit. Někdo chce zhubnout, nebo přestat kouřit, spousta lidí se v rámci svého osobního rozvoje zaměří na vzdělávání, které určitě patří k oblíbeným vánočním dárkům, zároveň plní i funkci předsevzetí,“ potvrdila pro Novinky Bronislava Chudobová, ředitelka jazykové agentury Skřivánek.

MBA

Zahraniční vysokoškolský studijní program, jehož absolventi získají titul MBA (Master of Business Administration), je zaměřen na praxi. V ČR se na něj nevztahuje zákon o vysokých školách, není formálně akreditován, nejde tak o akademický, ale profesní titul.

Vhodný je nejen pro majitele společností, ředitele, podnikatele, ale i pro představitele neziskového sektoru či státní správy.

„Počítejte ale s tím, že je to běh na delší trať. Stejně jako za měsíc nezhubnete 20 kg, i když budete v posilovně prakticky spát, se vzděláváním je to velmi podobné. Nerealistické cíle demotivují. A nezapomínejte, že vás to musí hlavně bavit,“ uzavřela.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků