Hlavní obsah

V Brně vyroste gigant mezi průmyslovými parky

V Brně vznikne nový technologický park, jehož plánovaná rozloha je větší než celková plocha všech existujících technologických parků, které v ČR vznikly během posledních 15 let. Gigantický projekt s hodnotou investice 600 miliónů eur, má přinést pracovní příležitosti pro 15 tisíc lidí.

V Brně vyroste gigant mezi průmyslovými parky

Za projektem stojí společnost CTP Invest, která již provozuje několik technologických parků po celé ČR. Výstavba začne v roce 2008, první fáze by měla být dokončena o rok později, celkové dokončení je plánováno na rok 2015. 

Celková plocha, kterou má nový projekt zaujmout, je 2,2 miliónu metrů čtverečních. Pro srovnání, celkový součet ploch všech průmyslových parků, které vznikly v ČR od roku 1993, nedosahuje ani hodnoty 2 miliónů čtverečních metrů. 

Průmyslová zóna nebo nové město?

Jako první projekt v Česku by se měl nový CTPark Brno South sestávat nejen z výrobních a logistických prostor, ale měl by se stát v podstatě malým městem s vlastní infrastrukturou služeb. Vzniknou zde supermakety, sportovní a relaxační centrum, ale také dětská školka, která má vyhovět ženám po mateřské, které v parku najdou zaměstnání.

Velkou příležitost vidí v novém CTParku i brněnské univerzity, jejichž studenti zde najdou atraktivní uplatnění. Brno samotné jednoznačně nedokáže vykrýt vzniklý počet pracovních míst, pro lidské zdroje se proto počítá s využitím celé jižní Moravy. Právě aktuální stav historicky nejnižší nezaměstnanosti, která v ČR momentálně panuje, ale vyvolává otázku, zda se požadovanou kapacitu podaří vůbec naplnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků