Své role se Kateřina Haring ujala v těchto dnech. „Jsem si vědoma velikostí této výzvy a toho, že mě čeká spousta práce. Své funkce se ujímám s řadou plánů na jakousi revitalizaci a rozvoj celého sdružení,“ podotkla.

Věnovat se začínajícím podnikatelkám

Jedním z hlavních cílů je podle ní upevnit roli nejdéle působící a nejrozšířenější asociace žen-podnikatelek v ČR a věnovat se více mladým, začínajícím podnikatelkám.

„Když za námi přijdou, získají svou osobní koučku nebo mentorku z řad zkušených členek, a to zdarma,“ doplnila.

K jejím plánům pro roky 2017 a 2018 zároveň patří i rozvoj spolupráce ČMAPM se ženami, které působí ve vysokém školství - rektorky, prorektorky a profesorky, kde se nabízí potenciál v propojení s dívkami a ženami, které se teprve připravují na vstup do podnikatelského světa.

ČMAPM
Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek je dobrovolná odborná asociace podnikatelek a manažerek, která byla založena v roce 1995. Asociace působí v deseti regionech České republiky a jako jediná asociace v ČR se může pochlubit členstvím v prestižní celosvětové asociaci podnikatelek a manažerek FCEM.
Hlavním cílem ČMAPM je vytvoření podnikatelského prostředí, které nabízí specifickou platformu pro komunikaci a další spolupráci začínajícím i zkušeným podnikatelkám, ale i ženám ve vyšších manažerských pozicích tak, aby vzájemně sdílely informace. Má to podpořit rozvoj jejich obchodních a podnikatelských aktivit.

Dále například organizační podpora ženských start-upů a „ženského podnikatelského inkubátoru“, jak je běžné v zahraničí.

Nově bude prezidentka volena na tři roky a funkci bude moci zastávat pouze dvě mandátní období. ČMAPM rozšíří a posílí své působení také do regionů.

„Přijetí nových stanov nám umožní pružněji reagovat na současný rychle se měnící a vyvíjející se svět,“ uzavřela Haring.