Podle výsledků ankety na pracovním portálu Profesia.cz se tímto způsobem stravuje 45 % respondentů. Faktem ale zůstává, že české zaměstnance k tomuto přístupu nevede ani tak starost o vyváženou a zdravou stravu jako především snaha nezatěžovat rodinný rozpočet výdaji za obědy v restauraci nebo závodní jídelně.

Někteří oběd nestíhají

„Často si také zaměstnanci nestíhají zajít na oběd, a proto je pro ně domácí strava výhodná, někdy chybí i vyhovující stravovací zařízení v blízkosti pracoviště,“ přidává další důvody Kateřina Jaroňová z Profesia.cz.

Každý osmý člověk v Česku pravidelně neobědvá vůbec. Při porovnání s loňskými výsledky průzkumu vynikne skutečnost, že počet těchto „extrémistů“ klesá. Zatímco před rokem šlo o 20 % respondentů, letos to je už jen o 13 %.

Trendem je donáška

Příležitost provětrat si hlavu během společného oběda s kolegy v blízké restauraci využívá 18 % účastníků. Kdysi masově provozované závodní jídelny navštěvuje 14 % lidí. Výsledky ankety zároveň naznačují rostoucí oblibu donáškových služeb. V loňském roce si obědové menu vybírala z nabídky těchto společností 4 % respondentů, letos už dovezené menu konzumuje na pracovišti každý desátý Čech.

Kde běžně obědváte?


V restauraci
18%
V závodní jídelně
14%
Jídlo si nechávám donést10%
Jídlo si nosím z domova
45%
Neobědvám
13%

Zdroj: Profesia.cz