Účinným nástrojem řešení této situace může být Národní soustava kvalifikací (NSK). Shodli se na tom účastníci stejnojmenné konference, která se v uplynulých dnech konala v pražském TOP Hotelu.

Evropa svede boj o kvalifikované odborníky

„Jestli bude Evropa v blízké budoucnosti mezi sebou o něco bojovat, bude to souboj o kvalifikované lidi. V situaci, kdy se tato země nachází ve fázi stagnace a přitom řada firem nemá kvalifikované lidi, je na místě začít využívat nové možnosti. Čeká nás děsivý populační propad a to je výzva, ke které směřuje Národní soustava kvalifikací. Je to hra o budoucnost této země,“ prohlásil viceprezident Hospodářské komory ČR Zdeněk Somr.

Generální ředitel Svazu průmyslu a dopravy ČR Zdeněk Liška zdůraznil, že všechny kraje České republiky řeší prioritně dvě otázky: infrastrukturu a kvalifikovanost zaměstnanců v technických oblastech. „Chceme se proto obrátit i na nové politické reprezentace s požadavkem na výrazné zvýšení konkurenceschopnosti firem v ČR ve smyslu posílení důrazu na technickou kvalifikovanost lidí,“ zdůraznil Liška.

Statisíce lidí ročně mění kvalifikaci

Podle hlavního manažer projektu NSK Ivo Jupy 370 tisíc lidí ročně mění svoji kvalifikaci.

„Poměr adeptů k proškolení vůči absolventům počátečního vzdělávání činí 9:1. NSK tedy může řešit devětkrát větší část trhu práce, než je výstup z počátečního vzdělávání. Národní soustavu kvalifikací tak lze přirovnat ke švýcarskému armádnímu noži, ve kterém se skrývá mnoho potřebného a přesně poskládaného do jednoho místa,“ uvedl Jupa.