Ukázala to březnová anketa pracovního portálu OnlinePráce. Celých 24 procent respondentů ovšem uvedlo, že by v nekomerčním sektoru práci nehledalo, protože se v něm nabízejí nižší mzdy.

„Neziskový sektor mohou někteří lidé chápat jako zajímavou příležitost nejen k zúročení svých zkušeností, ale také jako určitý posun ve vlastním životě. Najdeme tak v této oblasti zejména lidi, kteří svoji práci neberou jen jako pouhé zaměstnání, ale dělají ji z hlubšího přesvědčení – ať už se jedná o pomoc zdravotně či mentálně postiženým, o ekologické aktivity či jinak zaměřené prospěšné činnosti. Nelze ani striktně vymezit, zda se jedná o mladší či starší ročníky nebo lidi s konkrétní vzdělanostní úrovní,“ říká Lea Kozáková ze zákaznického servisu pracovního portálu OnlinePráce.

Řada lidí se také do zaměstnaneckého poměru v neziskovém sektoru může vypracovat postupně, časté jsou začátky jako dobrovolník či pomocník ve volném čase, podle Kozákové je ale motivace poměrně individuální.

I ona souhlasí s obecným názorem, že v této oblasti jsou mzdy obvykle nižší, než je standard na podobných pozicích v komerční sféře. „Na druhou stranu lze určitě najít výjimky, ale je to vždy velmi individuální a záleží i na typu organizace a také na donátorech, kteří konkrétní neziskovku podporují,“ podotýká.