Kurzy začnou v únoru příštího roku a budou trvat osm až devět měsíců. "Předpokládáme, že vzdělávacími kurzy a poradenstvím projde kolem 200 účastníků. Projekt podporuje rovné příležitosti žen a mužů, je určen pro všechny, kteří mají pocit, že s nimi není jednáno na rovinu. Člověkem z cílové skupiny může být například maminka, která už pracovala, ale má dvě malé děti, kvůli kterým ji zaměstnavatel nevezme zpátky, tak to už může zavánět lehkou diskriminací," uvedla Diváková.

Úřad práce v Ostravě, který eviduje asi 1200 nezaměstnaných žen, případně mužů po rodičovské dovolené, připravované kurzy vítá. "Lidé po rodičovské dovolené mívají v některých případech problémy s návratem na trh práce a každá aktivita, která jim v tom pomůže, je každopádně z naší strany velmi vítána," řekla mluvčí ostravského úřadu práce Svatava Baďurová.

Vzdělávací a poradenská společnost IKOR v minulosti zajišťovala projekt Integra pro 94 uchazeček a podílela se také na projektu Internet pro ženy, které se zúčastnilo na 500 žen z Moravskoslezského kraje. Nové kurzy budou podle Divákové opět zaměřeny na informační technologie, účetnictví a další ekonomické dovednosti, na odbornou praxi či zdokonalení komunikačních schopností a jednání se zaměstnavateli. Lidé se budou školit v Ostravě a ve Studénce.