Řada odvětví byznysu sice trvá na klasické podobě reprezentativního oblečení, ale přijala i živější barevné odstínya možnost tzv. casual days s jejich poloformálním oblečením.

Blazer - sportovní sako
Je to nejužitečnější spojovací článek garderoby, vládnoucí téměř mocí chameleona: dají se nejrůzněji kombinovat a vyrobí vám desítky svižných kompletů. Tradiční námořnický blejzr s kovovými knoflíky naladíte na klasickou notu pomocí bílé košile kravaty a tmavých kalhot. S lehčími světlými džínsy, pulovrem, tričkem a mokasíny okamžitě dostane sportovní ráz. Nejvíc módní jsou vlněné a kašmírové látky

Jemné úplety
Jsou vítaným vynálezem, který se hodí do sportovních sak a vhodně doplní i oblek. Tenký pulovr s rolákem - nošený do kalhot a podtržený kvalitním opaskem - vypadá velmi elegantně a vytříbeně. Krátký krk nevynese stojáček a střízlivěji vypadá, když naopak krční partie otevře. Do popředí se dostávají pulovry s véčkem, které umějí i formálnímu obleku vdechnout vysoce módní ráz. Tenké úplety oceníte rovněž ve vrstveném oblečení. Velmi vkusného dojmu docílíte úpletem do véčka s elegantní košilí s dokonalým límcem.

Polokošile
Zrodily se pro sportovce a rychle si našly cestu do pánských šatníků. Polokošile se původně vyráběly pouze v bílé barvě, nyní je ale dostanete v kompletní duhové škále - od nejjemnějších pastelů po sytě zemité ostré a neonově zářivé odstíny. Splňují představu ideálu pro volný čas i na dovolenou. Do obchodu se ladí k neformálním kalhotám. K džínům vypadají už příliš sportovně.

Neformální kalhoty
Tolik populární džínsy odsunul na vedlejší kolej nový vzor sportovních kalhot. Hlavním důvodem je, že jsou pohodlné, všestranné a estetické. Šijí se z lehkého bavlněného kepru, mají volnější střih. Zvlášť pěkně je doplní opasky z hrubé celtoviny, nebo splétaný kožený opasek. Nosí se k nim polobotky, mokasíny, sandály. Velmi koordinovaně působí dohromady s polokošilí nebo úpletem. Nedoporučuji k nim brát kravatu, protože to vypadá, jako že jste odložili sako, což je neprofesionální.

Jeans, cargos, carpenters
Existuje rada variací na staré téma: Stále víc se prosazuje černá tmavá barva (působí atraktivně a svátečně), střihy jsou volnější, užívá se strečových materiálů, modely mají méně kapes a také plošší švy, aby zbytečně nepřidávaly na objemu. Cargos neboli "kapsáče" s širokými nohavicemi a objemnými kapsami na stehnech. Carpenters jsou kalhoty s laclem a kapsami na zip. Oba případy jsou omezeny na využívání výhradně ve volných chvílích, pro sport, a aktivní odpočinek. Z pracovního procesu jsou absolutně vyloučeny.