Stále více lidí podle zprávy ministerstva pro přesídlování a migraci odchází, protože se ve svých domovech necítí bezpeční. Některé k odchodu přivedly výhružky, které dostali na své mobilní telefony. Jedno video poslané na mobilní telefon zachycuje sunnitu, který vejde do šíitské čtvrti v Bagdádu, kde je bit a nakonec zavražděn muži v černých šatech. Video je posíláno s varováním, že toto potká každého sunnitu, jenž vstoupí do této oblasti.

Nejvíce lidí odchází z jednotlivých částí Bagdádu, kde je násilí největší, začínají však utíkat i sunnité z převážně šíitského jihu, stěhují se do sunnitských oblastí zejména v okolí Fallúdži západně od Bagdádu.

Sektářské násilí, které propuklo v únoru po útoku na šíitskou mešitu v Sámaře, si vyžádalo jen v březnu podle amerických údajů nejméně 1313 obětí.

Červený půlměsíc uvedl, že nyní poskytuje jídlo a přístřeší asi 2000 rodin v hlavním městě, které si tam postavili tábor. Organizace spojených národů nemá o situaci dostatečný přehled, protože v zemi působí jen omezený počet jejích pracovníků, pozorovatelé v sousedním Jordánsku se však snaží zajistit fondy na pomoc uprchlíků. Zatím získali pouhé čtyři milióny dolarů, ale ani ty nemohou být použity, dokud OSN nezruší omezení.