Televize Al-Arabíja v pondělí odvysílala videozáznam, na němž únosci dvou německých inženýrů z Lipska hrozí zabitím rukojmích, jestliže německá vláda nesplní jejich požadavky. Výzvu únosci označili za "poslední šanci" k záchraně rukojmích, aniž by však dali termín, kdy vyprší ultimátum.

Nejtragičtější byl útok sebevraha ve frontě před bankou ve východní čtvrti Bagdádu. Atentátník se vmísil do fronty lidí čekajících na náhradu za potravinové příděly a pak se odpálil. Zabil patnáct lidí a zranil 35 dalších. Byly mezi nimi i tři děti a devět žen.

Před tím explodovala nálož při průjezdu tří automobilů patřících ke konvoji bývalého ministra elektřiny Ajhama Sámarráía. Stalo se v bagdádské čtvrtí Mansúr. Politik, který má kromě iráckého také americké občanství, zasažen nebyl. Zraněni ale neušli dva jeho strážci.

Sunnita Sámarráí údajně udržuje kontakty se sunnitskými povstaleckými skupinami a snaží se je přimět, aby složily zbraně a zapojily se do politiky.

Při dalších dvou útocích severně a jižně od Bagdádu zahynulo šest Iráčanů, mezi nimi dva policisté. Po útočnících se pátrá.