Velvyslanec přijel do Iráku před pouhými pěti týdny. Američané se snaží, aby arabské země vysílaly do Iráku své ambasadory.

Podle svědků únosci velvyslance praštili po hlavě a křičeli na něj, že je "americký špión". Unesen byl, když si v sobotu večer kupoval noviny u stánku. Dvě BMW plná ozbrojeních mužů mu zatarasila cestu.

Tuniský člen al-Kajdá promluvil

Tuniský člen teroristické sítě al-Kajdá, který byl zadržen minulý měsíc u iráckého Mosúlu, poskytl americké zpravodajské službě řadu cenných informací. Uvedlo to velení amerických sil v Iráku. Emad Aamar známý též jako Abú Hamsa je podezřelý, že převedl více než sto zahraničních bojovníků do země. Objevoval se v domech v Mosúlu, kde se skrývali zahraniční bojovníci a potencionální sebevražední atentátníci.

V pondělí americké síly zabily tři Iráčany podezřelé, že poskytovali úkryt teroristům. Dalších sedm ozbrojenců bylo zraněno v Híle, kde bylo zadrženo 45 osob.

Syřané se utkali se stražci Saddáma Husajna

Sýrie zneškodnila u Damašku téměř čtyřicetičlennou teroristickou skupinu, v nímž působili i členové ochranky Saddáma Hussaina. Dva členové skupiny byli zadrženi, čtyři další zraněni. V boji zemřel příslušník syrských bezpečnostních sil.