Rock je přitom výpady vůči nynější hlavě státu proslulý. V minulosti na jeho adresu například uvedl, že "Není tak hloupý, je jen stále opilý" či "Všichni černoši, kteří volili Bushe, už teď sedí v Bílém domě".

Jde o desítky miliónů dolarů

Protiválečných výpadů zesměšňujících hlavu státu se vedle úřadů bojí zejména producenti filmu. Případné "úlety" by totiž zcela jistě negativně ovlivnily jeho předpokládanou vysokou návštěvnost ve Spojených státech a snímek by tak mohl místo miliónových zisků hluboce prodělat.

"Chris si je vědom své odpovědnosti i toho, že nyní není vhodný čas na žertíky útočící na Washington a našeho prezidenta. Nechceme, aby film postihla stejná aféra jako hudební skupinu Dixie Chicks. Studia investovala desítky miliónů dolarů a teď chtějí jednoduše peníze zpět," uvedl k existujícím tlakům nejmenovaný zdroj ze zákulisí Hollywoodu.

Komik ve filmu hraje charakterního černého muže, jenž je v prezidentských volbách zvolen za Demokratickou stranu jako první barevný občan USA do Bílého domu. Rock ve filmu nejen hraje, je i spoluautorem scénáře a jedním z producentů.