"Bylo to horší než útoky v roce 1991, protože nyní bylo tolik budov zasaženo během krátkého časového úseku," říká jistý muž, který v Bagdádu zažil už několik válek. Americké velitelství kampaně jeho odhad potvrzuje - za 24 hodin prý bylo na pětimiliónový Bagdád vypáleno přes tisíc raket.

Ulicemi projížděly sanitky, problémy jim činilo překonávání narychlo odklízených sutin ze zasažených budov. Telefony a elektřina ale ve městě vesměs fungovaly.

"Okna se vysypávala, dveře se tlakovou vlnou zabouchávaly," popsal bombardování předchozí noci zpravodaj BBC Subhí Haddád, který žije v Bagdádu.

Skutečnost, že po nočních útocích nepřišel klidnější den, podle Haddáda Bagdáďany značně vykolejila. "Pro obyčejné lidi je to velmi znepokojující. Chtěli by si po noci beze spánku odpočinout."

V ulicích se o víkendu také debatovalo. Co bylo zasaženo? Jak se daří obraně v jižním Iráku? Jedou už americké tanky na Bagdád? Bude se bojovat v ulicích města?

Bagdáďané získávali informace ze zahraničních krátkovlnných vysílačů a od sousedů, protože irácká státní televize o postupu války zpravuje jen sporadicky - zato vysílá hodiny záznamů skandujících stoupenců Saddáma Husajna a válek z minulosti.